Belgų aviganiai malinua

Belgų aviganiai malinua – viena labiausiai vertinamų tarnybinių veislių šunų visame pasaulyje. Ji buvo išveista specialiai darbui – tarnybinės jo savybės buvo tobulinamos nuo pat veislės atsiradimo iki šių dienų. Taip išveisti itin protingi ir fiziškai stiprūs šunys. Gerai jie pasirodo apsaugos sportuose, šunų vikrumo varžybose, sugeba ganyti, pritaikomi paieškos ir gelbėjimo tarnybose, dalyvauja paklusnumo varžybose, mėgstami policijoje bei armijoje, naudojami asmens apsaugai, dalyvauja įvairiose sporto rungtyse (kuriose sunku būna rasti jiems prilygstančių veislių), pritaikomi netgi medžioklėje ar kaip terapijos šunys ir taip toliau…

Malinua labai jautrus (greit perpranta nuotaikas) ir labai koncentruotas į šeimininką, be galo jam atsidavęs. Visa malinua energija nukreipta į šeimininką – jei jam 100 katrų mesite kamuolį, jis atneš jį ir 101-pąjį kartą, kad dar kartą numestumėt. Malinua – nepaprastai ištikimi, jie tampa šeimininko šešėliu ir visada būna šalia, nesvarbu, ar bėgiojate lauke, ar ramiai skaitote laikraštį, jie netgi sekioja iš paskos po visus namus.

Tai ne toks šuo, kuris visą dieną ramiai pratupėtų voljere be jokios veiklos ar dėmesio – malinua labai aktyvus ir energingas. Šiame šunyje surinktos visos geriausios aviganio, sargo ir gynėjo savybės. Kai kurie savininkai stebisi, ar išvis įmanoma nuvarginti šiuos šunis. Budrus ir aktyvus šuo, su sprogstančia energija, bus visada pasiruošęs veikti. Jo elgesyje nebus jokio neryžtingumo, jis užsispyręs ir entuziastingas. Netgi jo išvaizdoje bei dėmesingose žėrinčiose akyse turi atsispindėti gyvybingumas, budrumas, jis neturi reikšti jokios baimės ar agresijos.

Labai sveiki šunys, nors kartais išlenda paveldimos ligos, tokios kaip displazija. Kaip šiokia tokia malinua bėda minima ir epilepsija, kai kurios akių problemos. Kai kurie būna nepaprastai jautrūs anestetikui acepromazinui. Kartai būna skydliaukės problemų. Gyvena 10 – 14 metų.