Malinua šuniukai

lLiepos 19d. gimė du šuniukai, kalytė ir patinukas. Abu šuniukai rezervuoti.

Sekanti vada numatoma 2021m.

Rechtsanwalt von der Steinteichmuhle X Mecberger Tempete

Šios vados tikslas – sveiki, labai stiprūs, bet stabilūs ir socialūs šunys su nepalaužiama nervų sistema. Abu tėvai puikiai subalansuoti, labai aktyvūs darbe, ir kartu gali lengvai gyventi mieste, šeimoje su vaikais. Esant grėsmei (realiai ar apsaugos treniruotėse) rodo stiprią agresiją, ir lengvai nurimsta grėsmei dingus. Tai labai aktyvūs šunys, kurie gavę pakankamo krūvio, gali būti ramūs namuose. Kartais veislėje pasitaiko ir šunų, kurie nėra pakantūs svetimiems.

Mūsų pirmos malinua vados tėvu buvo Rechtsanwalt tėvas – Frits. Keli šuniukai sėkmingai dirba Lietuvos pasienyje, vienas sportuoja IGP Vokietijoje, kiti džiugina savo šeimininkus įvairiose veiklose. Esame labai patenkinti šia vada, dabar tikimės panašių šuniukų.

Šuniukai bus parduodami sportui, darbui tarnybose ir aktyviems žmonėms, kurie neįsivaizduoja savo laisvalaikio be šuns. Mes neparduodame šuniukų tik teritorijos apsaugai, kadangi malinua skirti dirbti kartu su žmogumi, o ne vieni kieme ar voljere. Taip pat neparduodame kaip tik šeimos draugus, jeigu neplanuojate kažkokios aktyvios veiklos.

Karmai (Mecberger Tempete) ieškojome jos verto patino. Karma aktyvi, kieta, bet kartu stabili ir patikima. Ji užaugo su manimi Prahos centre, buvo dresuojama nuo mažens, bet iškart galėjau ramiai paleisti ją parke, vedžioti tarp žmonių minių. Ji absoliučiai nėra nervinga, kas būdinga neretam malinua. Jokio cypimo ar lojimo be reikalo, ji visur ir visada jaučiasi puikiai, labai pasitiki savimi. Labai nepriklausoma, dėl to būtina aktyvi ir tęstinė paklusnumo dresūra. Be galo nagla, bet gražiai bendrauja ir su kitais  šunimis, ir vaikais.

Dėl tokios stabilios nervų sistemos jai lengvai sekasi pėdsekystė. Paklusnumas su tokiu stipriu ir nepriklausomu šunimi reikalauja darbo, bet tam padeda aukštas grobio ir kovos instinktas. Apsaugoje ji tvirta, gerai naudoja tiek agresiją, tiek grobio instinktą. Lengvai įsijungia ir lengvai nurimsta.

Karmos sveikata puiki: HD A, ED 0, sveikos akys, SCDA1-2 N/N, DNR profilis.

Šiai vadai pasirinktas Rechtsanwalt von der Steinteichmühle, žinomas reproduktorius, gyvenantis Lenkijoje. Tai be galo aktyvus, stiprus šuo, įspūdingas apsaugoje. Tačiau tuo pačiu visiškai stabilus ir socialus. Jis neleidžia svetimiems per daug, reikalauja pagarbos, bet tuo pačiu yra visiškai patikimas kasdienėse situacijose. Pasauliniame visų veislių IPO3 čempionate 2016m. jis užėmė trečią vietą iš 128 šunų. Užėmė ne vieną prizinę vietą Lenkijos čempionatuose. Jo vaikai taip pat rodo didelę perspektyvą sportui ir tarnyboms.

Jo sveikata puiki: HD A, ED 0, SDCA1-2 N/N, Spondy-0, DNR profilis.

Paaiškinimai:

IPO – tarnybinių šunų sportas, kurį sudaro pėdsekystė, paklusnumas ir apsauga. Šiuo metu vadinamas IGP.
HD A – nėra klubo sąnarių displazijos, idealūs sąnariai.
ED 0 – nėra alkūnės sąnarių displazijos, idealūs sąnariai.
SDCA1-2 N/N – šuo neturi SDCA1 ar SDCA2 genų. Tai genetinė, malinua pasitaikanti liga.
Spondy-0 – nėra spondiliozės, ideali nugara.